مزایای انواع مختلف عینک شنا

غشای پشتچشم شبکیه نام دارد که پایانههای عصبی ندارد و بههمیندلیل معمولا احساس نمیکنید که نور خورشید درحال آسیب

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

غشای پشتچشم شبکیه نام دارد که پایانههای عصبی ندارد و بههمیندلیل معمولا احساس نمیکنید که نور خورشید درحال آسیبزدن به چشمتان است. نکته: بندهای عینک شنا معمولا قابلتنظیم هستند و تا حد زیادی میتوانند روی اندازه آن تأثیر بگذارند. شناگران به خوبی می دانند اگر بدون استفاده از عینک در استخر شنا کنند بدون شک چشمان خود را در معرض التهاب و سوزش قرار داده اند پس چه بهتر که با خرید یکی از ساده ترین و کاربردی ترین تجهیزات به محافظت کامل از چشمانشان بپردازند و تجربه دلپذیری را برای خود رقم بزنند. یازده دهانه مشخص در این گلفشان وجود دارد که هفت دهانه آن فعال است ولی همگی آنها نسبتاً کوچک هستند. اگر قرار باشد از بین مشاهیر گیلانی یک نفر انتخاب شود، بدون شک آن میرزا کوچک خواهد بود. لنزها در رنگ های مختلفی تولید میشوند که شما براساس محیط شنای خود باید رنگ آن را انتخاب کنید. ماهیگیری با نیزه با استفاده از تجهیزات غواصی در سراسر جهان به دلیل مغایرت با قوانین محیط زیستی و تخریب منابع طبیعی عملی غیرقانونی است. ساختار آنها به گونهای است که در محیطهای کمنور به دید روشنتر و واضحتر کمک میکند و در محیط پرنور، روشنایی زننده را کاهش میدهد. Po st h᠎as ᠎been c reated by G SA Content ​Generator DE​MO!

لذا برای افرادی که چشمانشان حساس به درخشندگی محیط هست گزینه مناسبی می باشند. بهترین رنگ این لنزها نارنجی است که اطرافتان را بسیار روشنتر از آنچه هست نشان میدهد. درست است که برای محیطهای بسیار پرنور مانند استخرهای روباز یا دریا مناسب است، اما آنقدری واضح هست که بتوان از آن در استخرهای سرپوشیده هم استفاده کرد. این لنزها برای عینکهای مخصوص تمرین یا عینکهای مسابقهای مناسباند. به یاد داشته باشید که عینکهای کوچکتر و سادهتر برای مسابقات شنا مناسب هستند، درحالیکه عینکهای بزرگتر با واشر نرمتر برای تمرینات هر روزه کاربرد دارند. درحالیکه بهمرور زمان، شبکیه چشم ما به نوعی بیماری بهنام رتینوپاتی مبتلا میشود که یکی از علل مهم آن پرتوهای فرابنفش خورشید هستند. این پرتوهای قوی حتی در روزهای ابری هم به ما آسیب میرسانند. خوشبختانه امروزه بیشتر عینکهای شنا را طوری طراحی میکنند که از چشم ما دربرابر پرتوهای UVA و UVB محافظت بهعمل میآورند. لنزهای این عینک از جنس پلاستیک و پلی کربنات طراحی و تولید میشود. عینکهای ضد مه برای این طراحی شدهاند که بخار و مه تشکیلشده در قسمت داخلی لنز را برطرف کنند. در هر روز، بازیکن قادر خواهد بود یک فعالیت را در هنگام صبح، بعد از ظهر و یکی را در شب داشته باشد. Th is was generat ed  by GSA Con te᠎nt Generat or DEMO.

دغدغه ی خیلی از ورزشکاران که ضعف دید یا آستیگمات دارند، نیاز به عینک طبی هنگام ورزش کردن است. هنگام خرید عینک شنا به اندازه آن توجه کنید. از این لنزها میتوانید برای روزهای ابری، شنای تفریحی و شنا در استخرهای سرپوشیده با نور کافی استفاده کنید. در این راستا برند های شنا مانند زاگز،آرنا ،فینیس،یاماکاوا و اسپیدو در بین علاقمندان ورزش شنا از محبوبیت بیشتری برخوردارند. عینکشنایی که دارای لنز بزرگ میباشد، فضای بیشتری را پوشش میدهد و دید گستردهتری خواهید داشت، در نتیجه همه میتوانند از آن بهره ببرند. اگر اهل تفریح شنا در فضای روباز هستید از این عینکها تهیه فرمایید. بهترین راه برای اینکه ببینید با کدام عینک راحت هستید این است که آن را امتحان کنید. اما اگر در استخری پرنور هستید میتوانید روی این عینک حساب کنید. تابش نور خورشید می تواند قدرت دید شما را در بالا یا زیر آب را سخت کند. لنزهای کروی یا قوسدار، زاویه دید ۱۸۰ درجه به شناگر ارائه میکنند. این لنزها هم مانند لنز دودی هستند، با این تفاوت که دید واضحتری را در زیر آب ارائه میکنند.

آثار منتشرشدهٔ فرانکلین در این دوران تأثیر بسزایی در تشکیلات آموزشیِ پنسیلوانیا داشت و با انتشار کتاب پیشنهادی چند درباب آموزش و پرورش جوانان پنسیلوانیا، در احداث آکادمی فیلادلفیا، که بعدها به نام دانشگاه پنسیلوانیا خوانده شد، مفید افتاد. عینکی که هیدرودینامیک است با کاهش مقاومت آب به شناگر کمک میکند با سرعت بیشتری در آب حرکت کند. بنابراین اگر گاهی هم در محیطهای روباز شنا میکنید، عینک UV بخرید. عینکهای محافظ UV برای سالنهای استخر کاربردی ندارند، اما اگر در استخرهای روباز یا دریا شنا میکنید بهتر است عینکی را بخرید که این ویژگی را داشته باشد. دماغی یا گیره دماغ نیز باعث میگردد آب استخر داخل بینی شما نرود. بسیاری از عینکهای امروزی قابلیت تنظیم پل روی بینی را دارند که باعث میشود عینک برای هر نوع صورت با هر اندازهای مناسب باشد. درواقع با شنا کردن فشار وارده بر ستون فقرات کاهش می یابد. واقعیت افزوده مبتنی بر موقعیت مکانی (Location-based)، محتوای دیجیتال را در یک مکان خاص نمایش میدهد. این عینک برای شنای کرال پشت در استخر روباز هم عالی عمل میکند. عینک شنا که در بازار فعلی کشور ما ایران و سایر کشورهای جهان موجود است، معمولاً شامل عینک شنای تفریحی ، عینک شنا ، عینک حرفه ای، عینک بدون بند و عینک سوئدی ، بدون توجه به نوع آن است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن