درگ پژو 405 SLX تقویت ریو تقویت شده 2

با این حال پژو تصمیم گرفت تا برای موفقیت در مسابقات رالی رده B، نمونه خاصی از 205 را آماده کند. برای توزیع وز

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

با این حال پژو تصمیم گرفت تا برای موفقیت در مسابقات رالی رده B، نمونه خاصی از 205 را آماده کند. برای توزیع وزن بهتر، مهندسان پژو تصمیم گرفتند تا موتور را به قسمت عقب منتقل کنند. این رقم حتی در آن زمان چندان شگفت انگیز نبود اما برای یک هاچبک اسپرت که قدرت آن به صورت قانونی به 200 اسببخار محدود شده بود، رقمی هیجان انگیز به نظر میرسید. در دهه 80 میلادی که پژو 205 در اوج موفقیت خود قرار داشت، توجه جامعه بیش از مسابقات فرمول یک، به سوی مسابقات رالی معطوف بود. همان موتور تییو۳ اما با چهار سوپاپ برای هر سیلندر و سامانه VVT سوپاپها که در سال ۲۰۰۴ با پژو ۲۰۶ Quiksilver Edition معرفی شد. همچنین سیستم دیفرانسیل بردار گشتاور (torque vectoring differentials) در این خودرو تعبیه شده که حس رانندگی اسپرت را القا و کنترل خودرو را چندین برابر بهتر میکند. خودروهای هاچ بک، همیشه نقطه اشتراک مسابقات موتور اسپرت و دنیای عاشقان رانندگی خیابانی بودند و خواهند بود. پیشرانهی این نسخه از نوع TFSI با ظرفیت 2 لیتر بود که 200 اسب بخار تولید میکرد.

این زنگ خطری برای آئودی، لانچیا و فوردی بود که همه خود را برای فصل آتی مسابقات آماده میکردند. شرکت فولکس واگن، خودرو گلف GTi را برای اولین بار در سال 1983 معرفی کرد. موفقیتهای پژو 205 T16 حاصل تحقق ایده دیوانهوار پژو یعنی نصب موتور در وسط خودرو و استفاده از سیستم چهارچرخ محرک در یک خودروی هاچبک بودند که سبب شدند تا پژو به سلطان مسابقات WRC در دهه 1980 تبدیل شود. از نکات مثبت قابل ذکر برای این موتور میتوان به صدای کم، استاندارد آلایندگی بالا، شتاب مناسب و قیمت رقابتی اشاره کرد.و نکات منفی آن میتوان به استهلاک بالا و گشتاور پایین هزینه تعمیرات گزاف و کپی سازی توسط شرکتهای متفرقه که باعث کاهش کیفیت و افزایش مصرف سوخت شده است بعد از استقبال از این موتور مدرن، شرکت ایران خودرو با سرمایهگذاری مناسب این موتور را بومی کرد و در خودروهای ۴۰۵ SLX (و تعداد بسیار محدودی GLX)، پارس، رانا، ۲۰۶ اسدی و پژو ۲۰۷آی و البته در تعداد بسیار محدودی سمند الایکس و سورن صادراتی به کشورهای اروپای شرقی بهکار بردهاست که تعداد محدودی از آن برگشت خورده و در داخل ایران موجود میباشد، بهویژه موارد سالم آن.

شتاب 0-100 این نسخه کمتر از 6 ثانیه بود که برای یک خودرو شهری در اوایل سالهای 2000، به نوعی معجزه محسوب میشد. بـه طوری کـه مصرف سوخت اندکی کاهش پیدا کرده و قدرت موتور و شتاب بیشتر مـیشود. اگر بتوانید کتابهای اسطوره شناسی هزاران سال بعد را بخوانید، مطمئنا نام این خودرو را در آنها پیدا خواهید کرد. خودرویی که با کنار زدن فولکس واگن گلف و تویوتا یاریس و پژو 205 در مسابقات WRC، راه خود را به رالی گروه B هم پیدا کرد. انتقال نیرو در این خودرو نیز به صورت چهارچرخ محرک دائمی صورت میگرفت. پژو ۲۰۶ تیپ ۳ در واقع همان 206 تیپ 2 اما با امکانات جانبی 206 تیپ 5 است.در مقایسه با تیپ 2 پژو 206 تیپ 3 دارای شیشه بالابر عقب برقی، آینه های جانبی برقی گرمکن دار، تهویه مطبوع اتوماتیک، مالتی مدیا و دماسنج بر روی داشبورد، و ظبط و پخش کلاریون، پشت سری های عقب است.برای مثال، آینه های جانبی و شیشه های بالابر عقب مدل قبلی، برقی نبودند و به صورت دستی تغییر می کردند.به همین دلیل دامپ پژو 206 تیپ 3 یا همان نرم افزار ایسیو 206 تیپ 3 دارای تفاوت های جزئی با 206 تیپ 2 است که در ریمپ 206 تیپ 3 باید آن را لحاظ نمود.

بررسی کامل نسخه 2023 این خودرو، از طریق این لینک در دسترس است که پیشنهاد میکنیم حتما آن را بخوانید. نسخه اولیه سوخت رسانی کاربراتوری داشت و ۴۴ اسب بخار قدرت تولید میکرد که در سال ۱۹۹۲ با مجهز شدن به سوخت رسانی انژکتوری قدرت آن به ۴۹ اسب بخار رسید. بعد از نسخهی EP3، نوبت سیویک تایپ R مدل 2017 بود که در این لیست جای داشته باشد. این خودرو همان رنو مگان R26 است که تمام چیزهای اضافی آن را به بیرون منتقل کردهاند. اخیرا سایت تاپ گیر، تویوتا یاریس GR را به جمع پرافتخارترین خودروهای هاچ بک تاریخ راه داده است. 111, 405, رام زیر موتور پژو راه فدک, این لینک برای اطلاعات بیشتر به اینجا کلیک کنید 850000 … امثال فورد RS200، لانچیا دلتا S4 و MG مترو که همگی تا دندان مسلح شده بودند تا 205 را از تخت سلطنت به زیر بکشند. تازه واردی که در جایگاه بهترین هاچ بک در طول تاریخ قرار میگیرد، یاریس GR مدل 2020 است. خودرویی که در سال 1980، سرعتی بیش از 405 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرد. به طور معمول زمان ریمپ 206 تیپ 3 بین 1 ساعت تا 2 ساعت بسته به شماره کالیبراسیون نرم افزاری خودرو متغیر است همچنین خودرو قبل از ریمپ تست گرفته میشود زیرا در شماره کالیبراسیون های مختلف توانایی های مختلف متفاوت است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد اینجا لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 6 اردیبهشت 1402


avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402