چگونه با استفاده از تقویت خودرو 1,000,000 دلار به دست آوریم

از سوی دیگر، سیستم تعلیق یک خودرو نیز مواردی نظیر التیام کارایی کمک فنرها و فنرهای لول درکنار اصلاح نوع کارای

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

از سوی دیگر، سیستم تعلیق یک خودرو نیز مواردی نظیر التیام کارایی کمک فنرها و فنرهای لول درکنار اصلاح نوع کارایی این قطعات از جمله موارد مهمی بـه شمار می رود کـه توسط مهندسان و تکنسینهاي فعال در زمینهي تیونیگ خودرو مورد توجه قرار میگیرد. شرکت در سال ۱۳۵۶ دارای قصد جدی برای تولید جایگزین پیکان بود که با وقوع انقلاب ۱۳۵۷ و جنگ ایران و عراق، پروژه برهم زدهشد و پس از جنگ، این شرکت با پژو فرانسه و شریکهای خارجی برای تولید خودروهای تازه در ایران به توافق رسید. شرکت در سال ۱۳۵۶ دارای قصد جدی برای تولید جایگزین پیکان بود که با وقوع انقلاب ۱۳۵۷ و جنگ ایران و عراق، پروژه لغو شد و سپس این شرکت با پژو فرانسه و شرکای خارجی برای تولید خودروهای جدید در ایران به توافق رسید. با ایجاد مرکز پژوهش، در دهه ۱۳۷۰ طراحی سمند روی پلتفرم پژو ۴۰۵ صورت گرفت و این خودرو در سال ۱۳۸۱ به تولید انبوه رسید. در سال ۱۳۴۵، با قراردادی با شرکت روتس انگلستان، ایران ناسیونال برنامهریزی تولید پیکان را انجام داد و از ۲۴ اردیبهشت ۱۳۴۶ کارخانهٔ ویژهٔ آن گشایش یافت و ساخت انبوه آن کلید خورد. بر اساس اداره آمار اروپا، اگر ایمنی به عنوان کمترین تلفات به ازای هر مسافت مسافر سنجیده شود، خودرو یکی از وسایل حمل و نقل کمتر ایمن است. خودروی دنا به شکل کامل توسط طراحان ایران خودرو طراحی شد و بر اساس اعلام این شرکت، مراحل طراحی و نمونهسازی دنا در کمتر از یک سال صورت پذیرفتهاست. شاید بتوان ادعا کرد کـه پایه و اساس تیونینگ یک خودرو رسیدن بـه حداکثر کارایی فنی یا دستیابی بـه بالاترین حد ممکن از زیبایی و جذابیت است. پایان سال ۱۳۹۰، ایران خودرو همچنان از رکوردشکنیهای پیدرپی تولید خود سود میبرد که پژو پس از ۲۰ سال به همکاری با ایران خودرو پایان داد. در سال ۱۳۷۳ تدوین برنامهای هفت ساله برای شرکت ایران خودرو صورت گرفت. در سال ۱۳۵۷ با توجه به نیاز به خودرویی جدید و اینکه تولید جایگزینی برای پیکان در دستور کار شرکت قرار گرفته بود، قراردادی با پژو بسته شد و تولید پژو ۳۰۵ در برنامه قرار گرفت اما با وقوع انقلاب ۱۳۵۷، در جریان مصادره اموال و داراییها، همه اموال و داراییهای برادران خیامی، از جمله ایران ناسیونال و شرکتهای مربوط به آن مصادره شد و در اختیار دولت قرار گرفت و این قرارداد نیز فسخ شد. در طراحی برخی خودروها از ستونهای A (حاشیهٔ شیشه جلو) نازکتر و شکافدار جهت بهبود میدان دید راننده، و در نتیجه کاهش نقاط کور استفاده شده و جهت استحکام بیشتر، این ستونها از فولاد آلیاژی محکمتر ساخته میشوند. با یک سال گذشت از این اقدام، این تحول جریان کلی ترافیک را ۲۵ درصد کاهش داد و کیفیت هوا را به میزان قابل توجهی افزایش داد. از همین رو طبق معمول عملیات تیونینگ خودرو بـه صورت پلکانی انجام می شود تا مراحل مختلف این عملیات مکمل یک دیگر باشد. افزون بر تمام مواردی کـه بـه آن اشاره شد، باید عملیات تیونینگ خودرو را زیر نظر افرادی کـه دراین زمینه از تخصص لازم و کافی بهره می برند بـه انجام رساند.

همچنین در امر تغییر طراحی داخلی یک خودرو، کـه از جمله جنبههاي پر هوادار در بحث تیونینگ خودرو بـه شمار میرود، موارد و جزییات مختلفی را باید مدنظر قرار دادبه گزارش مجله پارس ناز طبق معمول افرادی کـه در بحث تیونینگ نمای داخلی یک خودرو فعالیت دارند، باید موارد متعدد و مهمی نظیر حفظ امنیت و ایمنی سرنشینان خودرو و دست نخوردن تجهیزات مختلف مرتبط با خاموشی آتش در خودرو را مدنظر قرار دهند. مسلم اسـت کـه هیچ کدام از تغییرات یاد شده در ظاهر خودرو مشاهده نمیشود و بـه هیچ عنوان از نمای بیرونی آن بـه چشم نمیآید. ضمن آن کـه می توان بـه کمک تغییر در طراحی سر دنده، تغییر در نوع طراحی نمای داخل و خارج خودرو، تغییر شکل چراغهاي جلو و عقب و آینههاي بغل و همچنین تغییر در اندازه و نوع طراحی رینگ، لاستیک و کیتهاي بدنه نیز بـه این هدف مهم دست یافت. اگر کمربندهای ایمنی به اندازه کافی بلند نیستند، لوازم جانبی از سازنده خودرو یا یک تأمین کننده پس از فروش در دسترس هستند. نزدیک به نیمی از سهم تولید خودرو سبک کشور در اختیار ایران خودرو قرار گرفت و این شرکت در سودآوری و اشتغالزایی در ایران بسیار موفق عمل کرد. این روش عمل ایجاد جرقه توسط یک لوله پلاتینی که در بالای سیلندر قرار داشت و انتهای دیگرش توسط شعله سرخ نگهداشته میشد انجام میگردید. وقتی که ما بر روی پدال گاز فشار وارد می کنیم، دریچه ی هوا به سمت موتور باز می شود و در صورتی که هوای کافی به آن نرسد، قدرت و توان زیادی را در موتور ایجاد نخواهد کرد. ولی این کار را باید توسط یک متخصص ماهر و کاربلد انجام داده تا در صورتی که نیاز به سرعت و قدرت بیشتری دارید، ECU بتواند با افزایش میزان پاشش سوخت در انژکتور و همینطور با باز کردن دریچه ی هوا و…

افزایش تاخیر دریچه گاز برقی در خودروهای تولیدی موجب فشار بیشتر به موتور و بالاتر بردن دور موتور و در نتیجه افزایش مصرف سوخت میشود. جنگ اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۷۳ با تحریم نفت اوپک دنبال شد که منجر به انفجار قیمتها، صفهای طولانی در جایگاههای سوخت و گفتگوها دربارهٔ سهمیهبندی سوخت شد. بازار کالسکهها و واگنهای بخار در انگلیس تا سال ۱۸۶۵ میلادی رونق داشت تا اینکه سرانجام رقابت با راه آهن و نیز تصویب قوانین صریح علیه سرعت به عمر این دسته از خودروها پایان میدهد. قطعاتی کـه به لحاظ توان فنی از قدرت بیشتری نسبت بـه قطعات استاندارد بکار رفته در خودروها برخوردار بودند. اگر شما هم یکی از آن افراد هستید و قصد دارید شتاب و قدرت بیشتری را در خودروی خود تجربه کنید با ما در اینجا و در این قسمت همراه باشید چرا که قصد داریم بهترین و کم خرج ترین راه های تقویت خودرو را به شما معرفی کنیم. نخستین گروه تولیدات این شرکت، اتوبوسهای معروف به «الپی» بودند که شاسی آنها از آلمان وارد میشد. این شرکت نخست ایران ناسیونال نام داشت و نخستین گروه تولیدات آن، گونهای اتوبوس بود. شرکت ایران ناسیونال در سال ۱۳۴۸، کارخانه تولید موتور دیزل اتوبوس و کامیون خود را در تبریز با عنوان شرکت تولید موتورهای دیزل ایران (I.D.E.M) و با سرمایهگذاری مستقیم دایملربنز آلمان و همچنین در همین سال کارخانه تولید گیربکس کامیون و اتوبوس خود را با نام شرکت چرخشگر در همین منطقه، با سرمایهگذاری مستقیم ZF آلمان، بنیانگذاری نمود. ایران خودرو کرمانشاه: ظرفیت ساخت خودرو در این واحد تولیدی ۳۰ هزار دستگاه در سال میباشد. این دو عنصر شامل آلومینیوم و فولاد میباشد. شرکتهای زیرمجموعه ایرانخودرو طی سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ با خرید سهام شرکت مادر خود موفق به ایجاد پدیده سهامداری چرخهای شدند، بهگونهای که مجموع میزان سهام تحت تملک تنها سه شرکت (نگار نصر سهم، سرمایهگذاری سمند و بازرگانی سپهر کیش ایرانیان که سهام دو تای نخست ۱۰۰٪ و سومی ۶۰٪ در اختیار ایرانخودرو است) از ۷٫۳۸٪ به ۲۴٫۴۶٪ افزایش یافت. بسیاری از کارشناسان ایرانی باور دارند که با نبود مدیریت درست، ایران خودرو از شرکتی خودکفا به یک ابزار فروش برای شرکتهای خارجی تبدیل شدهاست. ازدحام یک هزینه خارجی بدنام برای رانندگی است، مانند سائوپائولو (تصویر). استانداردترین روش برای ارتفاع زدن ماشین ، استفاده از کمک فنر هاي مخصوص و اسپرت اسـت. از سوی دیگر، کوتاه طراحی شدن کمک فنرها موجبات خشکی هرچه بیشتر سیستم تعلیق خودرو را فراهم میکند.

در ایالات متحده، هر ۸ دقیقه یک عابر پیاده توسط یک وسیله نقلیه موتوری مجروح میشود و احتمال کشته شدن سرنشینان آن در تصادف یک وسیله نقلیه موتوری در هر گردش، ۱٫۵ برابر بیشتر است. مرکز اینترنت و جامعه در دانشکده حقوق استنفورد ادعا میکند که "حدود نود درصد تصادفات وسایل نقلیه موتوری حداقل تا حدی ناشی از خطای انسانی است ". از آن زمان، یک مطالعه سوئدی نشان داد که خودروهای صورتی کمترین و خودروهای مشکی بیشترین تصادفات را داشتهاند (Land transport NZ 2005). در اوکلند نیوزلند، یک مطالعه نشان داد که میزان آسیب جدی در اتومبیلهای نقرهای به میزان قابلتوجهی کمتر و در اتومبیلهای قهوهای، مشکی و سبز بالاتر است. از جمله اهداف استراتژیک در برنامهٔ هفتساله، موضوع کیفیت خودروها و بهبود مستمر آن بود که در راستای آن، استاندارد ایزو ۹۰۰۰ و بهرهمندی از نظام تضمین کیفیت در نظر گرفته شدند و تا پایان سال ۱۳۷۷، بسیاری از واحدهای تولیدی گواهینامه ایزو ۹۰۰۲ دارا بودند. در سال ۱۳۸۹، رکورد تولید ۷۵۵٫۵۵۵ دستگاه خودرو سبک برای نخستینبار در تاریخ خاورمیانه، توسط ایران خودرو انجام شد. برای مشاهده محصولات ایران خودرو فهرست محصولات ایران خودرو را ببینید. امروزه هر دو کشور سهم بالایی از دوچرخه سواری را دارا هستند و در عین حال، دارای نرخ بالای مالکیت خودرو نیز میباشند. در گذشته در تمامی اَمپلیفایرها از لامپ خلأ استفاده میشد اما با گذشت زمان و روی کار آمدن ترانزیستورها، جایگزین مناسبی برای لامپهای خلأ به میدان آمد که از لحاظ هزینه بسیار کمتر از لامپهای خلأ بود. پس از موفقیتهای فراوان ایران خودرو در تولید و فروش خودروهای پژو و رنو در بازار ایران، بسیاری از کارشناسان ایرانی باور دارند که با عدم مدیریت درست، ایران خودرو از شرکتی خودکفا به یک ابزار فروش برای شرکتهای خارجی تبدیل شدهاست. در مجموع میتوان بـه این حقیقت اشاره کرد کـه در حال حاضر بحث تیونینگ وسایل نقلیه چهار چرخ بسیار گستردهتر از قبل جلوه میکند و تغییرات بخشهاي مختلفی از خودرو را در بر می گیرد. تیونینگ خودرو رابه طور خلاصه میتوان بعنوان ارتقا دادن مشخصات فنی و ظاهری یک خودرو تعریف کرد. در تیونینگ فنی میتوان به تعویض و یا تقویت قطعات مختلفی در خودرو اشاره کرد که با هم مواردی را در زیر بررسی خواهیم کرد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد norbert performance لطفا از سایت ما دیدن کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402